Velkommen til Rissa Videregående Skole
|
Aktiviteter på slutten av skoleåret. |
|
|
|
|
Skrevet av Kenneth Strømsvold
|
|
torsdag 05. august 2010 21:53 |
|

Vi på Rissa Videregående skole hadde en del aktiviteter på slutten av skole året. Her er litt info og bilder fra de.
|
|
Les mer …
|
|
Livsglede og barnehagen på besøk på sykehjem |
|
|
|
|
Skrevet av Kenneth Strømsvold
|
|
søndag 23. mai 2010 19:51 |
|

Fredag 19. februar var våre elever ved vg1 helse og sosial Rissa vgs i praksis på sykehjem og barnehager. En barnehage ble invitert til Rissa sykehjem, dette ble organisert av elevene. Barnehagebarna fikk livsglede T-skjorter og øvde inn sanger. De gikk rundt på avdelingene og de spredte mye glede blant de eldre. Arrangementet ble avsluttet med saft og frukt, og med ønske fra alle parter om at dette måte gjentas.
|
|
Les mer …
|
|
Skrevet av Kenneth Strømsvold
|
|
onsdag 27. januar 2010 19:20 |
|

Mandag 12. desember gikk elevene fra Vg1 helse og sosial ved Rissa vgs Lucia på Rissa sykehjem. Elevene hadde bakt Lussekatter og øvd på julesanger. De gikk på alle avdelingene, sang Luciasang og andre julesanger. Veldig koselig.
|
|
Les mer …
|
|
Skrevet av Kenneth Strømsvold
|
|
onsdag 27. januar 2010 19:11 |
|

Elevene fra Vg1 helse og sosial ved Rissa vgs har hatt et forholdsvis stort arrangement i november. Initiativet kom fra Hjemmesykepleien i Rissa om elevene ville være med å arrangere eldretreff med mat og underholdning. Det var alle positive til selvfølgelig. Samarbeidet med hjemmesykepleien fungerte godt, til slutt var det ca 90 eldre som hadde meldt seg på. Vi hadde leid et stort forsamlingslokale på Stadsbygd, og alle fikk tilbud om skyss. Noen ble kjørt av pårørende, noen ble kjørt av Frivilligsentralen og ca 20 ble kjørt av lærerne ved Rissa vgs i skolens 9 setere. Det var ikke bare enkelt for de eldre å komme seg inn og ut av skolens biler for det var ganske høyt og flere var dårlige til beins, men med mye latter og pågangsmot fikk vi alle inn og ut av bilene.
|
|
Les mer …
|
|
Skrevet av Kenneth Strømsvold
|
|
lørdag 19. september 2009 21:53 |
|

Rissamartnan arrangeres hvert år i Rissa og går over en dag med mange forskjellige aktiviteter og utstillere. I år var datoen 29.august. Hun som var leder for årets Rissamartna tok kontakt med Rissa videregående skole i vår fordi hun hadde fått en ide om at eldre hjemmeboende skulle få et spesielt tilbud i år. Dette passet svært godt for oss som tumlet med tanken om å bli en Livsgledeskole, og vi sa ja med en gang til å være med. Og i løpet av et par uker hadde vi ordnet alt det formelle og skrevet kontrakt med stiftelsen og fått tilsendt t-skjorter til elevene og lærere.
|
|
Les mer …
|
|
|